Мета: вчити дитину узгоджувати іменники з дієсловами у теперішньому часі.
Розвивати фонематичний слух, артикуляційну моторику, дрібну моторику пальців
рук. Виховувати цікавість до логопедичних занять.
Обладнання: картки із зображеннями назв артикуляційних вправ, масажний
килимок, дзвіночки (великий, маленький), ілюстрації серії "Що робить
ведмедик?", м'яка іграшка "Віні-Пух".
Хід заняття:
1.
Вправа
на розвиток фонематичного слуху.
Вчитель-логопед:
-
Андрійку,
сьогодні до нас в гості прийшов Ведмедик із мультфільму "Віні-Пух".
Він приніс із собою дзвіночки. Подивись, один – маленький, а другий – великий.
Послухай, як дзвенять дзвіночки.
Ведмедик заховає їх за ширму і буде дзвеніти ними, а ти
спробуй відгадати який дзвіночок дзвенів.
2.
Пальчикова
гімнастика.
Вчитель-логопед:
-
За
те, що Ведмедик з нами погрався, ми пограємося із ним і навчимо його
"гратися пальчиками".
Звучить укр. народна мелодія "Зажурились
галичанки". Вчитель-логопед із дитиною виконують такі вправи на масажному
килимку:
·
чоловічок;
·
кулак-долонька;
·
дощик;
·
равлик;
·
ребро-кулак-долонька.
3.
Артикуляційна
гімнастика.
Вчитель-логопед:
-
Сподобалось
нашому Ведмедику гратися пальчиками, давай ми йому покажемо, які веселі у нас
язички.
Логопед показує
малюнки із зображенням назв артикуляційних вправ та перед дзеркалом виконує разом із дитиною
артикуляційну гімнастику (див. додаток №1).
Вправа «Лопаточка»
Мій язик широкий, як лопата,
може на губі
розслаблено лежати. (Язик лежить на нижній губі розслаблений, широкий.)
Вправа «Чашечка»
Побажаєм-стане чашкою,
Зовсім це йому не важко!
(Язик широкий, бічні краєчки язика та його кінчик
підняті.)
Вправа «Млинці»
А ми тісто замісили
І смачних млинців зліпили.
(Язик широкий, кінчик язика за нижніми зубами, язик
складений вдвоє горизонтально.)
Вправа «Пензлик»
Наче малярем працюю-
Піднебіння помалюю.
(Кінчиком язика проводити взад-вперед по піднебінню)
Вправа «Коник»
Ось біжать без перепони
диво-коники казкові.
І дзвенять, дзвенять підкови
отих коників казкових
(Клацати язичком.)
Вправа « Смачне варення»
Ми варення скуштували,
потім губи облизали.
(Облизувати верхню та нижню губи)
Вправа «Гойдалка»
Ми на гойдалці гойдались,
піднімались, опускались.
(Відкрити рота, почергово штовхати кінчиком язика то
верхні, то нижні зуби. Стежити, щоб нижня щелепа не рухалась.)
4. Узгодження іменників з дієсловами.
Вчитель-логопед:
-
Андрійку, Ведмедику ти дуже сподобався і він хоче тобі
розказати про себе: як він працює, як відпочиває…
Я веселе ведмежатко
В мене друг є Поросятко.
Я його не ображаю –
Міцно-міцно обіймаю.
Лиється холодна водичка,
Я умию своє личко.
Знов водичку лию-лию,
За собою посуд мию.
Часу марно я не гаю –
Беру віник й замітаю.
Щоб охайним виглядати,
Треба речі прасувати.
На гостину до прадіда
На машині я поїду.
Гратися дуже люблю я,
Тобі башточку збудую!
Вчитель-логопед:
-
Давай розглянемо
малюнки (див.додаток №2). Розкажи мені будь-ласка, що робить ведмедик?
Відповідь дитини:
· Ведмедик обіймає Поросятко;
· Ведмедик вмивається;
· Ведмедик миє посуд;
· Ведмедик замітає;
· Ведмедик прасує;
· Ведмедик їде на машині;
· Ведмедик будує башточку.
5. Підсумок заняття.
Вчитель-логопед:
-
Чи сподобався тобі
Ведмедик?
-
У яку гру ми
гралися з Ведмедиком?
-
Що ми навчили
Ведмедика робити?
-
Про що тобі
розповів Ведмедик?
|