Логоритмічне заняття
Тема: Пригоди в лісі
Мета: Активізувати мовленнєві можливості дітей, розширювати словниковий запас відповідно до лексичної теми, продовжувати навчати складанню складнопідрядних речень. Розвивати координацію рухів, дрібну та артикуляційну моторику, правильне фізіологічне дихання, творчу уяву. Закріпити та поглиблювати знання дітей про пори року (зима,весна), сезонні зміни в природному довкіллі. Вчити дітей працювати парами, підгрупами. Підвищувати емоційний настрій дітей. Виховувати інтерес до заняття, дружні відносини між дітьми.
Обладнання: Сніжна кулька, сніжинка, картинки для голосових вправ,макети дерев, птахів, костюми Зайчика, Сніговика, Весни, сліди тварин, сніжинки для піддування, ілюстрації зимових розваг, весняні квіточки, дид\гра «Знайди прикмети»
Словник: Слід лисячий, білячий, лосиний, заячий, людський. Прикмети весняні, зимові.
Індивідуальна робота: Міша М. (навички спілкування), Нікіта Ф. (розвиток дрібної моторики), Вероніка Є. ( автоматизація звука «Ш»)
Хід заняття:
1. Організаційний момент
- Добрий день, мої малята, любі хлопчики й дівчата. Сьогодні до нас
завітали гості, давайте ми з ними привітаємося.
2. Гра – привітання
Доброго ранку, доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупотять ніжки,
Працюють голівки.
Я вас вітаю, люблю, пізнаю,
Бо ми зібрались в одному садку.
3. Д/ вправа «Прислів’я про зиму»
- Діти, скажіть мені, будь ласка, яка зараз пору року? А як
називається зимовий місяць? Чому він так називається? А які прислів’я про
зиму ви знаєте?
Багато снігу – багато хліба.
Лютий наступає, мороз людей обіймає.
Зимою деньок, як комарів носок.
Грудень рік кінчає, а зиму починає.
Такий мороз, аж зорі скачуть.
Зима спитає, що літо припасло.
4. Артикуляційні вправи
- Холодний , лютий вітер розігнав сніжинки в небі і вони залетіли в
наш садочок. І дуже їм хочеться з вами погратися. (Діти перед дзеркалом виконують артикуляційні вправи).
- «Гойдалка»
Ми на гойдалці гойдались.
Піднімались, опускались.
Як летіла вгору, ух!
Перехоплювало дух.
- «Смачне варення»
Ми варення скуштували,
Потім губи облизали.
- «Чистимо зуби»
Щоб зуби були біленькі,
Їх слід почистити гарненько
- «Конячка»
Старенька конячка
Бруківкою йде,
По камені гучно
Копитами б’є .
- «Маятник»
Тік-так,тік-так –
Наче маятник, язик.
- «Кішка спинку вигинає»
В кошику кицюня спала,
Солодко у сні мурчала.
Раптом песик загарчав.
Кішка з переляку «Няв!»
Вигнулася спинка,
Шерсть, немов щетинка.
- «Грибок»
Ось грибочок-сироїжка.
Вгорі - «шляпка», знизу – «ніжка»
5. Мімічні вправи
- Посміхніться до сніжинки
- Зігніться від холоду
-
6. Голосові вправи
- Подув вітер, завила завірюха: з-з-з (з посиленням звука)
- Застогнав ліс від завірюхи: м-м-м (тихим, високим голосом)
- Тяжко стогнуть дуби: м-м-м (голосно, низьким голосом)
- Стогнуть берези: м-м-м (тихим, високим голосом)
- Шумлять сосни: ш-ш-ш
- Затихає хуртовина: с-с-с
- Діти, сніжинці дуже сподобалося грати з вами. І вони запрошують
вас в подорож з ними.
7. Ритмічна розминка (різні види ходьби)
- «Ходьба на носочках» - у берлозі спить ведмідь, йдемо тихенько.
- «Ходьба з високим підніманням колін». – переступаємо сугроби.
- «Біг на носочках» - у кущах сидить вовк, як він ричить?
- «Ходьба звичайним кроком» - крокують по колу повторюють
чистомовку.
Ас- ас ас- прийшла зима до нас.
Са-са-са- яка кругом краса.
Ас-ас-ас- падає сніжок на нас.
Си-си-си- заморозимо носи.
- Скажіть , діти, які дерева ростуть в лісі? А хто це сидить на гілочці?
(діти називають птахів). Які це птахи? Давайте скажемо, як співає синичка? А як стукає дятел по дереву? (Раптом діти чують плач)
- Ой, ви чули, хто це плаче? Давайте пошукаємо хто це плаче.
(Діти знаходять за деревом зайчика).
- Маленький зайчику, що трапилося, чому ти плачеш?
Зайчик:
Я маленьке зайченя
В білому кожусі.
Виглядаю я Весну
І сиджу у тузі.
Ще сніжок біленький скрізь
І трави немає,
Для матусі рідної квітку я шукаю.
Подарунок ніжний лиш Весна цей має,
Але де її знайти,я ніяк не знаю.
8. Д\ г. «Лагідні слова для зайчика»
- Діти, давайте заспокоїмо зайчика, які лагідні слова ми йому
скажемо. Маленький зайчик, не сумуй ми тобі допоможемо знайти квітку для матусі. Підемо разом з нами по хвилястій доріжці.
9. Д\г. «Чиї сліди»
- Діти, що це таке? Чиї це сліди?
Слід лисиці який? (лисячий)
Слід білки? (білячий)
Слід лося? (лосиний)
Слід зайця? (заячий)
Слід людини? (людський)
- В якому напрямку зникають людські сліди? (Ліворуч) пішли і ми
туди.
10. Р\г «Слід в слід»
11. Загадка про сніжинку
- Поздував вітер всі сліди,куди далі нам іти? Можливо наша гостя
зимова допоможе.
Ніжна зірка біла-біла
На долоню теплу сіла.
А як сіла, то й розтала,
Голуба водичка стала.
(Сніжинка)
- Подуємо на сніжинки і вони нам вкажуть дорогу.
12. Дихальні вправи «Подуй на сніжинку»
(Вдихаємо через ніс, видих через рот,губи трубочкою).
13. Д\г «Яка сніжинка» «Що робить сніжинка»
(добір прикметників , активізація дієслівної лексики )
14. Д\г «Закінчи речення»
- Діти , чому вам подобається грати взимку на вулиці?
- Знайдіть картинки з зимовими розвагами і закінчить речення
Мені подобається грати взимку на вулиці тому, що …
15. Мовно-рухлива гра «Сніжок»
Раз, два, три, чотири,
Ми з тобою сніжок ліпили
Він кругленький і міцний,
Їсти ти його не смій.
Раз – підкинемо, два - спіймаємо,
Три – упустимо і зламаємо.
16. Розігрування вірша «Сніжна баба»
Сніжну бабу ми ліпили,
На санчата посадили,
Повезли її гуляти,
А вона від нас – тікати.
Ми за нею скоком, скоком,
А вона все боком, боком,
За щось зачепилася,
З гірки покотилося.
17. Танок «Сніговичків».
Сніговик
Я веселий Сніговик,
Червоненькі щічки,
Не боюсь я холодів, друзі аж нітрішки,
Пісні я люблю співати
Танцювать таночки.
Весну любу для діток,
Запрошу я в гості.
(Сніговик заводить дівчинку- Весну)
Весна
Ще сніги лежать довкола
І лютують холода,
І у лісі, і у полі
Ще панує скрізь зима.
Та сьогодні на гостини
Завітала недарма
Я для Зайчика малого
Ніжні квіти принесла.
- Діти, чи ви чекаєте Весну? А пограти з нею хочете?
-
18. Д\г «Знайди прикмети»
(Диференціація прикмет зими та весни)
Весна : - Дякую, діти, мені дуже сподобалося з вами грати. Але мені вже час повертатися. До побачення!
- Діти, чи сподобалася вам наша подорож? А що ми з вами робили?
Кого шукали? Кому допомагали? Але нам вже час повертатися до нашого дитячого садочку. А щоб зайчик не сумував ми запросимо його з собою.
|